İtalyanca Türkçe Çeviri

İtalyanca Türkçe Çeviri

İtalyanca, Hint-Avrupa dil ailesine bağlı bir Roman dili olmakla birlikte Latinceye en yakın dildir. İtalya başta olmak üzere İsviçre, San Marino ve Vatikan’da kullanılan resmi dildir. İtalya dahil sadece Avrupa birliği ülkelerinde 67M konuşanı vardır. Bu durum ülkemizde İtalyanca çeviri ihtiyacının her zaman önemli derecede yüksek olmasını sağlamaktadır.

İtalyancada bir kelime ne demek öğrenmek için İtalyanca sözlük olarak da robotumuzdan yararlanabilirsiniz. Üstün dil yetenekleriyle donatılmış robotumuzu ister çeviri, isterse sözlük ihtiyaçlarınız için her daim kullanabilirsiniz. Dilerseniz seslendirme ikonuna tıklayarak telaffuzlarını da dinleyebilirsiniz.

Günümüzde özgün içerik üretimi oldukça güçtür ve yazarın üstün dil bilgisi yeteneğini gerektir. Peki ya İtalyanca tercüme? Günümüzce çeviri bilimi ile ilgilenen pek çok uzman, bu işi gerçekleştirmenin metni neredeyse yeniden yazmak ve adeta farklı bir ham madde kullanarak yeniden inşa etmek gibi olduğunu iyi bilir. Tam olarak bu yüzden birlikte çalıştığınız uzmanlara güvenmek zorundasınız. İtalyancadan Türkçeye çeviri gerçekleştirirken, her iki dilin bulunduğu aile, dillerin yapısı, dillerin geçmişten bugüne taşıdıkları kültür aracılığı ile sahip olduğu kelimeler ve ana metinde benzer anlamlı kelimelerden hangisinin tercih edildiği mutlaka göz önünde bulundurulmak zorundadır.

Özgün metinde kullanılan her bir kelime, başka çok sayıda alternatif dururken bilinçli olarak yapılan bir seçim olarak algılanır. Bu sayede her bir kelimenin dil hissi ve semantik güç bakımından gerçek karşılığı bulunur ve ilgili alana yerleştirilir. Profesyonel hizmetlerimizde de tam olarak bu düsturu benimsiyor, sizler için metinleri en güçlü halleri ile oluşturarak teslim ediyoruz. Hem kapsamlı ve büyük çaplı metinleriniz için hem de daha kısa metinleriniz için bize güvenebilirsiniz.