Yazıyı Sese Çevirme

Yazıyı Sese Çevirme

İyi bir dil becerisi, dili gündelik yaşamda kullanma yeterliliği anlamına gelir. Bunun için de öncelikle telaffuz konusunda kendinizi geliştirmeniz gerekir. Turkceingilizce.gen.tr çeviri ekibi, telaffuz gücünü geliştirmek isteyen herkes için tasarlanmış, kullanımı kolay, hızlı ve güvenli bir aracı hizmetinize sunuyor!

Metin seslendirme artık çok kolay! Metni yukarıdaki kutucuğa ekleyerek seslendir butonuna tıkladığınızda anında yazıyı sese dönüştürür. Dilerseniz ses dosyasını bilgisayarınıza da indirebilirsiniz. Özellikle dil öğrencileri için büyük ihtiyaç haline gelen metin telaffuzları online sayfamızda ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur.

Ne İşe Yarar?

Şehir yaşamının neredeyse her anımızda bizi ne kadar meşgul ettiğini hepimiz biliyoruz. Artık bir metni okumak, kendimizi herhangi spesifik bir konuda eğitmek ya da hobilerimize zaman ayırabilmek çok daha güç. Sayfamızdaki metin seslendirmesi robotu sayesinde dinleyerek algılamaya çalışarak çok daha kolay şekilde ilerlemenize yardımcı olacaktır.

Bu hizmetimizden hangi çerçevede yararlanabileceğinizden söz edelim:

  1. Türkçe, İngilizce ya da Almanca bir metni okumak yerine dinleyerek ezberlemek ya da öğrenmek istediğinizde, bu metnin üstünden geçmek için onu dinleme ihtiyacı duyduğunuzda, yazıyı seslendirme çok işinize yarayacak!
  2. Yabancı bir dildeki metni kolayca yukarıdaki kutucuğa kopyalayabilir ve yabancı dil telaffuzu özel dil algoritmalarına göre geliştirilmiş olan yazıyı konuşmaya, yani sese çevirme robotumuzu kullanarak dinleyebilirsiniz. Bu sayede kendi telaffuzunuzu geliştirmeniz ya da önemli bir yabancı dilde sunuma hazırlanmanız çok daha kolay olacaktır.
  3. Ezberlemeniz gereken bir metne mi sahipsiniz? Bu metni kolayca ezberlemeniz için kimi zaman defalarca dinlemeniz gerekebilir. Yazıyı sesli okuma robotumuz üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde işlemi tamamlayın. Ses dosyasını kolayca ve güvenli bir şekilde bilgisayarınıza indirin. Metni sese dönüştürme sonrası bilgisayarınıza aktardığınız ses dosyasını dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerde dinleyebileceksiniz.

Bizler, Turkceingilizce.gen.tr olarak yazılım ekibimiz ile geliştirdiğimiz bu özel metni sese çevirme algoritmasında, farklı dil ve lehçelerin özel seslerini ufak nüanslarına kadar kullandık. Bu sayede gerçek ve başarılı bir telaffuza en yakın robotik metin seslendirme telaffuzun ortaya çıkması mümkün oldu.